Šárka: Uspořádejte si grilovací večírek nebo piknik v Praze

Šárka je jedním z mála míst v celé Praze, kde můžete rozdělat oheň a opéct si pod širým nebem párky nebo si upravit maso na vlastním doneseném grilu.

Ke standardnímu vybavení míst určených pro grilování patří ohniště, dřevěný piknikový stůl s lavicemi a odpadkový koš. Pracovníci Lesů hlavního města Prahy pak pravidelně na toto místo chystají i hromadu dříví. A grilovat v Šárce můžete i za nepříznivého počasí v pár metrů vzdáleném altánu. Na místě je možné použít nastálo připevněnou otočnou mříž grilu nebo si přineste svůj vlastní gril.
Nemusíte nic nikomu předem hlásit ani si rezervovat místo, stačí jen dodržovat návštěvní řád, který stanovuje, že grilovat se smí od osmi hodin ráno do jedenácti hodin večer.

Za jakých podmínek je možné v ohništi rozdělat oheň?

Oheň smí rozdělávat osoba starší 18 let nebo je potřeba zajistit si alespoň doprovod osoby starší 18 let.

Grilovat je povoleno v doneseném vlastním grilu. Pravidla stanovují, že je zakázáno:

  • sypání i zdánlivě chladného popelu do lesa a okolí piknikového místa,
  • zakládání nových ohnišť,
  • lámání a řezání dřeva v lese, nasbírat si můžete spadlé suché větve v okolí,
  • znečišťování a odhazování odpadků,
  • užívání piknikového místa v nočních hodinách,
  • rušit okolí nadměrným hlukem.

Vaší povinností je před odchodem vždy uhasit oheň. Dodržování provozního řádu kontroluje lesní stráž a městská policie.

V Praze si oheň rozdělat můžete ještě v Ďáblickém háji, Hloubětíně, v Prokopském údolí-Klukovicích, v Řepském areálu, v lesoparku Hostivař a na dvou místech v Kunratickém lese.

Pikniková místa v Praze bez možnosti rozdělání ohně

Kvůli zvláštnímu režimu nelze v historických parcích Prahy používat otevřený oheň. V některých městských parcích si alespoň můžete roztáhnout deku a vybalit svůj piknikový koš a použít vlastní gril. Donést si musíte vlastní otop. V oboře Hvězda jsou k tomuto účelu vyhrazena dvě taková pikniková místa. V blízkém okolí Prahy 6 ještě můžete piknikovat ve Stromovce. Další podobná místa najdete na Petříně, v zahrady Kinských a na Vítkově. A zvýšeného zájmu o pikniky si začínají všímat i restaurace v parcích. Za pár stovek vám nabídnou vlastní piknikové koše.

Hledáte jedinečné rezidenční bydlení v Praze?